Léčivé vlastnosti medu
Léčivé vlastnosti medu - v jakých případech pomáhá?
Oči Před 100 lety považoval profesor Hauser med za vynikající lék na popáleniny očí. Dnes jej lze na radu odborného lékaře použít při léčbě očních onemocnění.
Žaludeční onemocnění Snižuje sekreci žaludeční tekutiny a snižuje její kyselost, čímž léčí gastrointestinální onemocnění způsobená zvýšenou sekrecí žaludeční tekutiny.
Játra glukóza obsažená v medu zvyšuje zásoby glykogenu v játrech a přispívá ke zvýšení odolnosti organismu proti infekcím.
Ledviny Med díky obsažené glukóze přispívá k rychlému vyloučení mnoha odpadních látek z krve a tkání. Má zřetelný močopudný účinek a díky svým antiseptickým vlastnostem snižuje množství bakterií v močovém měchýři.
Srdce neustále pracující srdce potřebuje energii ve formě glukózy. Med glukózu obsahuje, a proto srdci pomáhá a oživuje ho.
Dýchací cesty a nachlazení V dávných dobách byla známa inhalace medu. Jeho obsah vitaminu C pomáhá při léčbě nachlazení.
Nespavost čajová lžička do vlažné vody a... dobrou noc. Opět zázračná glukóza, a navíc zklidňuje a uklidňuje celý organismus.
Kůže Bolí vás něco? Dejte si med. Jeho přítomnost na ráně vede ke zvýšení glutaminu, který hraje důležitou roli v opravných procesech těla a stimuluje růst a dělení buněk, což vede k hojení ran.
Med a sport V dávných dobách, před vstupem na atletické hřiště, užívali sportovci med, protože se mělo za to, že omlazuje organismus. Ale i dnes je nezbytnou součástí stravy sportovců.
Med a děti Po mateřském mléku je med tím, který má příznivý vliv na vývoj dítěte. Chrání jeho zuby, dezinfikuje ústní dutinu, zvyšuje počet krvinek a procento hemoglobinu, což má za následek léčbu chudokrevnosti, napomáhá lepšímu vstřebávání vápníku, dobrému fungování žaludku a střev, posiluje děti. Naučit dítě jíst med, a ne cukr, by se po výše uvedeném dalo označit za akt lásky.
Med a dlouhověkost Učenci a lékaři, starověcí i moderní, se shodují, že med je faktorem dlouhověkosti. Starověcí filozofové jako Pythagoras, Démokritos a další se dožívali vysokého věku a není náhodou, že med byl nezbytnou součástí jejich stravy.
Výše uvedené dokládá nutriční význam medu.
Měli bychom tedy med zařadit do svého každodenního jídelníčku? Odpověď je ANO.
A kolik medu bychom měli jíst? Dvě polévkové lžíce, a to i v kombinaci s pylem, jedna ráno a jedna odpoledne rozpuštěná ve vlažné vodě, zasytí, osvěží, posílí náš imunitní systém a udrží nás zdravé.